6 نکته ساده برای به حداکثر رساندن اثربخشی کمپین های بازاریابی اس ام اس

صفحه اصلی / 6 نکته ساده برای به حداکثر رساندن اثربخشی کمپین های بازاریابی اس ام اس

6 نکته ساده برای به حداکثر رساندن اثربخشی کمپین های بازاریابی اس ام اس

Increasing the effectiveness of marketing campaigns

در حالیکه افراد ممکن است تمایل داشته باشند که تماس های تلفنی و ایمیل ها را نادیده بگیرند، اما تقریبا هیچ کسی از پیام های متنی بدون مطالعه آن نمی گذرد. بنابراین به جرات می توان گفت که بازاریابی اس ام اس فوق العاده موثر است. بازاریابی از طریق پنل های پیامکی راه بسیار خوبی برای جذب مشتری بیشتر، تبلیغ خدمات و افزایش وفاداری مشتریان است. 

 

در ادامه شش راهنمایی ساده برای کمک به استفاده از بازاریابی اس ام اس برای شما گردآوری شده است. اگر در دنیای بازاریابی پیام کوتاه مشغول به کار هستید یا می خواهید وارد شوید، پیشنهاد می کنم ادامه مطلب را مطالعه فرمائید تا با نگاهی جدید به این عرصه، وسعت نرخ تبدیل خود را گسترده تر کنید.

 

 1. پیشنهاد خود را به طور مستقیم بیان کنید.

هنگام ارسال پیام های اس ام اس برای بازاریابی کسب و کارتان، شما تنها 70 کاراکتر فارسی و 160 کاراکتر لاتین در یک صفحه در اختیار دارید. این بدان معنی است که هنگام ایجاد پیام های متنی باید بسیار مستقیم عمل کنید؛ چرا که هدف این است که مشتریان تان به وضوح متوجه آنچه که می خواهید ارائه دهید، شوند و ارتباط موثر را برقرار کنند.

برای این منظور زبان های غیرضروری و فضایی را کاهش دهید و سعی کنید در ایجاد پیام های اس ام اس سادگی را رعایت کنید. در عرض چند ثانیه، مشتری شما باید بتواند موارد زیر را درک کند:

• علت ارسال پیام شما چه بوده است؟

• چه مزیتی برای او دارد؟

• چه کاری باید انجام دهد تا بتواند از پیشنهاد شما استفاده کند؟

• مهلت استفاده از این پیشنهاد چقدر است؟

اگر پیام اس ام اس شما تمام 4 مورد از این الزامات را برآورده نمی کند، به طرح اولیه خود بازگردید و در مورد چگونگی ایجاد آن به روشی  روشن تر و ساده تر فکر كنید.

 

2. اسپم نباشید.

چند بار باید پیام های اس ام اس را به مشتریان تان ارسال کنید؟ این یک سوال خوب است ولی متاسفانه، ما پاسخ روشنی برای شما نداریم.

با این حال، توصیه می کنیم هنگام ارسال پیام های بازاریابی SMS به مشتریان تان احتیاط کنید. به طور مثال نباید پیامک ها را به صورت روزانه ارسال کنید. اگر پیام های زیادی را در فواصل کم برای مشتریان تان ارسال کنید؛ آنها نسبت به پیشنهادهای ناخواسته شما ناراحت شده و اس ام اس ها را به عنوان هرزنامه در نظر می گیرند و ممکن است شما را بلاک کنند و به طور کلی شما را از خریدهای خود محروم سازند.


برای جلوگیری از این مشکل شما باید مشتریان خود را به بخش های مختلف تقسیم بندی کرده و در گروه ها جای دهید. سپس از طریق پیام های سفارشی به ارسال پیامک های جداگانه برای هر لیست اقدام کنید. این کار را می توانید با بکار گیری ابزارهای بازاریابی اس ام اس ( پنل های پیامکی) به عنوان نمونه "سامانه پیامکی آسان دید" به راحتی انجام داده و نتایج مثبت آن را مشاهده کنید. از این طریق مشتریان وفادارتان ممکن است به طور روزانه یک یا نهایت دوبار از طرف شما پیامی را دریافت کنند.


از سوی دیگر، مشتریانی که کمتر با شرکت شما آشنا هستند، ممکن است به احتمال زیاد پیام های معمولی را درک نکنند. برای جذب چنین مشتریانی نیز می توانید یک یا دو پیام در هفته برایشان ارسال کنید. پیام هایی که شامل پیشنهادهای جذاب و ویژه برای آنها باشد. این کار کمک می کند که کم کم آنها نیز به مشتریان وفادار شما تبدیل شوند. 

 

3. از پیام های به موقع برای جذب مشتریان بیشتر استفاده کنید.

یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی SMS به موقع بودن آن است. از آنجا که اغلب پیام های متنی به محض دریافت خوانده می شوند، می توانید از ارسال SMS به مشتریان خود بطور روزانه استفاده کنید.

به عنوان مثال: اگر کار شما فروش مواد غذایی و بیرون بر است، می توانید یک پیام اس ام اس برای مشتریان تان در ساعت 11 صبح ارسال کرده و در آن مشتریان را از هرگونه تخفیفی که ارائه می دهید و یا تخفیف های روزانه خود، مطلع کنید. مطمئن باشید که جواب مثبت خواهید گرفت و تنها خواندن راجع به غذا می تواند انگیزه مناسبی برای انتخاب نهار از شرکت شما باشد.    

Send timely SMS and its impact

 

4. استراتژی ساخت لیست بازاریابی خود را پیاده سازی کنید.

کمپین بازاریابی اس ام اس می تواند بسیار موثر و مفید واقع شود. برای انجام این کار، شما باید ارزش آفرینی کنید و دلایل قانع کننده ای را به مشتریان ارائه دهید. ساخت لیست به شما کمک می کند تا بتوانید مشتریان خود را سازماندهی کرده و در گروه های مربوط به خود برای دریافت پیام ها قرار دهید.

تخفیف ها و پیشنهادهای ویژه احتمالا یکی از بهترین راههای ایجاد لیست بازاریابی اس ام اس است. بعضی از مشتریان زمانیکه در برابر تخفیف های قابل توجه قرار می گیرند به احتمال بیشتری از حضور در کمپین استقبال می کنند. 

شما همچنین باید شرایطی را ایجاد کنید تا مشتریانتان بتوانند بدون هیچ مشکلی با شرکت ارتباط برقرار کنند.

 

5. پاداش های وفاداری مشتری را از طریق SMS ارائه دهید.

یک راه عالی برای اطمینان از اینکه مشتریان پیام های اس ام اس شما را دریافت می کنند، ارائه پاداش وفاداری است.

به عنوان نمونه: می توانید تخفیف 50 درصدی برای مشتریانی در نظر بگیرید که حداقل به مدت یک ماه در لیست پیامکی شما باقی بمانند و از اطلاعات ارائه شده، استفاده کنند. سپس اگر آنها این یک ماه را ماندند به آنها یک کوپن تخفیف ویژه بدهید. 

در چنین حالتی زمانی که مشتری بداند که تنها با ماندن در لیست اس ام اس شما، می تواند از تخفیف ها و پاداش ها بهره مند شود، احتمالا بیشتر از یک ماه باقی خواهند ماند و این بدین معناست که لیست پیامکی شما موثر خواهد بود.   

 

6. خدمات بازاریابی اس ام اس مناسب را انتخاب کنید.

تعداد زیادی سرویس بازاریابی SMS وجود دارد که می توانید از آنها برای ارسال پیام به مشتریان خود استفاده کنید. با این حال، برخی از آنها بسیار گران بوده و برای استفاده اغلب بسیار دشوار هستند. در حالت ایده آل، شما باید یک ابزار بازاریابی SMS را انتخاب کنید که مقرون به صرفه، قدرتمند و آسان برای استفاده باشد و نیازی به هیچ نرم افزار یا سخت افزار تخصصی نداشته باشد.

 

یادداشت سردبیر: Asandid یک انتخاب خوب است. با "آسان دید" مجبور نیستید هزینه های مربوط به قراردادهای گران قیمت پرداخت کنید. استفاده از پنل های پیامکی این شرکت بسیار راحت و آسان است. بسیار مقرون به صرفه می باشد و زمانی که نیاز به ارسال پیام دارید به میزان دلخواه خودتان پنل را شارژ کرده و استفاده می کنید.   
اگر به بازاریابی اس ام اسی علاقمند شده اید و قدرت آن را در جذب مخاطب درک کرده اید، asandid پیشنهادی ایده آل برایتان است. اگر درباره خدمات و نحوه استفاده از پلت فرم ما سوال های بیشتری دارید، با ما تماس بگیرید. خوشحال خواهیم شد بتوانیم به شما کمک کنیم. 

SMS system

با استفاده از سرویس های پیام کوتاه و راهنمایی های بالا، مطمئن باشید که یک برنامه بازاریابی قوی و جذاب اس ام اس خواهید داشت که به شما کمک می کند تا پایه مشتری وفدارتر را بسازید و سود خود را افزایش دهید.  

 

انتهای مقاله/ 
راهکارهای بالا بردن میزان اثربخشی بازاریابی اس ام اسما با شمائیم تا به آسانی دیده شوید و به راحتی با مخاطبان هدفتان ارتباط برقرار کنید.
آسان دید، ارائه دهنده سامانه های ارسال پیامک
www.asandid.com