هشت راه رسیدن به پیامک بازاریابی اختصاصی و موثر

صفحه اصلی / هشت راه رسیدن به پیامک بازاریابی اختصاصی و موثر

هشت راه نوشتن اس ام اس تبلیغاتی اختصاصی و موثر

How To Write Effective SMS Sms

مهمترین وظیفه کارشناسان بازاریابی این است که به شما توضیح دهند چگونه می توانید مشتریان خود را درگیر کنید، اعتماد به نفس برند تجاری خود را ایجاد کرده و مخاطبان وفادار خود را به دست آورید. 

آنچه که ما در این مقاله برایتان گردآورده ایم، گزیده ای از استراتژی هایی است که می توانید از آنها برای پیام های بازاریابی خود استفاده کنید؛ تا اس ام اس های خود را به صورت هدفمند ارسال کرده و مخاطبان و مشتریان هر روزه شما بیشتر و بیشتر شود.  

چگونه یک بازاریاب در طوفان بازاریابی شلوغ می تواند موفق باشد؟ چگونه می توان به بازار هدف راه پیدا کرد؟ چگونه می توان چالش های به وجود آمده در زمینه تبلیغات را برطرف کرد؟ پاسخ به اینگونه سوالات نشان دهنده مقدس و مهم بودن بازاریابی است.

هر روز ایده های جدید پیام رسانی و محتوایی از طرف کارشناسان بازاریابی و مدیران برتر ارائه می شوند. در ادامه هشت اصل مهم برای شروع کار و نزدیک شدن به ایده آل ها، در نظر گرفته شده است. لطفا با ما همراه باشید. 

 

1.    تمرکز بر راه حل ها

راه حل، چیزی است که مشتریان واقعا دنبال آن هستند و هنگامی که تقاضا وجود دارد، نیمی از کار بازاریابی شما به خودی خود پیش می رود. به عبارتی محصولات و خدماتی که تقاضای بالایی دارند، اغلب در همان ابتدا مورد توجه قرار می گیرند. 

آنچه که باید در نظر داشته باشید این است که به علاقمندی مخاطبان تان توجه کنید و چیزی را به آنها پیشنهاد دهید که خواهان آن هستند. به عنوان نمونه ارائه راه حل یک مشکل از طریق پیامک به طوریکه مخاطب به طور کاملا روشن متوجه پیام شما بشود. 

 

 


2.    تناسب بین اهداف، نیازها و پیشنهادها

زمانی که بازاریابی بر اساس اهداف طبقه بندی نشده باشد، به عنوان زباله، ناکارآمد و یا ناخواسته تلقی خواهد شد(درست مانند ایمیل های ناخواسته). در عوض بازاریابی که بر اساس اهداف و با برنامه ریزی مناسب انجام شود؛ جالب، موثر و بسیار کارآمد خواهد بود. 

کلید اصلی این است که آنچه را که به آن علاقمند هستید و قصد فروش آن را دارید، به بازار هدف خود برسانید. 

به عنوان نمونه اگر شما یک شهروند ارشد علاقمند به موسیقی کلاسیک هستید، قطعا پیامک هایی در ارتباط با جدیدترین نسخه های موسیقی راک برای شما جذاب نخواهد بود. بنابراین آنچه که مهم است تناسب بین خواسته های مخاطب و پیشنهادهای شما در پیامک است.  

 

 


3.    استفاده از عناوین و زیرنویس های مناسب

عناوین و زیرنویس ها ( شروع و پایان اس ام اس) مواردی هستند که بسیار تحریک آمیز، فکری، افراطی و کاملا غیرمنتظره هستند. سعی کنید در پیام های ارسالی خود از قدرت این دو مقوله غافل نشوید؛ چراکه حداکثر میزان توجه مخاطب به دوبخش ابتدایی و انتهایی پیامک است.

 

 

4.    ارائه پیام های شفاف 

گرافیک می تواند توجه را جلب کند؛ اما نباید اجازه دهید که اس ام اس شما در چنین نقطه ای گیر بیفتد و در واقع گرافیک بر پیام غلبه کند.

دیوید اوگیلوی در سخنرانی خود در ارتباط با تبلیغات و بازاریابی چنین بیان کرده است: " من تبلیغات را به عنوان یک سرگرمی یا یک شکل هنری نمی بینم، بلکه به عنوان رسانه ای از اطلاعات است. وقتی تبلیغ می کنم، نمی خواهم به شما بگویم که خلاقیت تان را پیدا کنید. آنچه من می خواهم این است که شما آن را به قدری جذاب بدانید که محصول را خریداری کنید."

بنابراین در نظر داشته باشید که نمی توانید مردم را با توجه به پیام های خسته کننده و یا غیرقابل تشخیص با محصول و یا خدمات تان آشنا کرده و آنها را متقاعد به خرید کنید.  

Transparent and clear promotional messages

یادداشت سر دبیر: وب سایت آسان دید با به اشتراک گذاشتن مطالب کارشناسی شده  در حوزه بازاریابی پیامکی به شما کمک خواهد کرد تا بهترین شیوه های نگارش و ارسال اس ام اس را یاد بگیرید و در حرفه خود از آن بهرمند شوید. همچنین وب سایت آسان دید، سامانه ارسال پیامک را نیز با امکانات برتر و شرایط ایده آل و تخفیف های دوره ای خاص و شگفت انگیز، در اختیار شما قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پنل شخصی خود به www.asandid.com مراجعه کنید. 

 

 

5.    استفاده از پیامک های افراطی 

حقیقت این است که پیامک های افراطی اغلب کارساز واقع می شوند. پیام هایی که به دلیل طبیعت شدید آنها مورد توجه مخاطبان قرار می گیرند. در اینجا چند نمونه از آنها را بیان می کنیم:

• چگونه در یک هفته شرکت خود را به رده های بالا برسانید.

• چگونه سود کسب و کار خود را افزایش دهید.

• چگونه انگیزه و کارایی فروشندگان خود را بالا ببرید.

 

چنین پیامک هایی به احتمال زیاد توجه مخاطب را به خود جلب کرده و به دلیل نوع طبیعتشان خواننده تمایل به پیگیری آن خواهد داشت. این اولین گام برای جذب مخاطب و ارائه اطلاعات به وی برای خرید نهایی خواهد بود. 

 


6.    ارائه یک قلاب بازاریابی

این روش دیگری است که می توانید متوجه شوید که امروزه به طور خاص در محافل بازاریابی محتوا رایج است. به سادگی، اطلاعات به عنوان یک انگیزه برای تماس اضافی ارائه می شود. این "قلاب" یک چشم انداز است که مرحله ای را برای برقراری ارتباط بیشتر تنظیم می کند.

در اینجا یک نمونه از قلاب ها را بیان می کنیم:

• یک کتاب دستور غذای رایگان همراه با استفاده از ادویه جات، دانلود کنید.


چنین قلاب هایی چیزی را به ارزش چشم انداز دلخواه شما اضافه می کند. در واقع نه تنها باعث افزایش جذب مخاطب شده بلکه میزان نرخ پاسخ را نیز افزایش خواهد داد. 

 

 

7.    استفاده از اقلام عجیب و غریب، اشکال و اندازه ها

موردی که باید در نظر بگیرید این است: هنگامی که می خواهید پیام های خود را از جمعیت پیامک های سایر شرکت ها و بازاریابان کنار بگذارید، چیزهایی را که اندازه های مختلفی دارند یا دارای تنهای متفاوت بوده و یا خارج از فرمت عادی هستند انتخاب کنید.

این قطعات شامل رنگ های افراطی، شکل پیام و یا انتخاب زمانهای غیرمعمولی است که در آن برای رسیدن به بازار هدف، بایستی به کار ببرید.

 

 

8.    به طور مستقیم جواب دهید.

در چشم انداز اهدافتان چه چیزی قرار دارد؟ همه چیز در مورد ویژگی های محصول و یا خدمات تان را به بازار هدف به طور مستقیم انتقال دهید. آنچه که شما را از دیگران در پیامک ها متمایز خواهد کرد؛ پاسخ مستقیم به خواسته ها و نیازهای افراد است. 

دوری از کلاهبرداری در بازاریابی همیشه یک چالش برای بازاریابان بوده است. اگر شما با اصول فوق کار بازاریابی پیامکی خود را شروع کنید، قطعا اینگونه موارد به شما کمک خواهند کرد تا از چنین چالش هایی به سلامت عبور کنید.

 

 

انتهای مقاله/
چگونه می توانیم یک اس ام اس بازاریابی موثر و اختصاصی ایجاد کنیم؟ما با شمائیم تا به آسانی دیده شوید و به راحتی با مخاطبان هدفتان ارتباط برقرار کنید.
آسان دید، ارائه دهنده سامانه های ارسال پیامک
www.asandid.com