5 راه افزایش فروش با پیام های متنی

صفحه اصلی / 5 راه افزایش فروش با پیام های متنی

5 راه افزایش فروش با استفاده از پیامک های متنی

Increased sales with SMS messages

فروش به عنوان یک نیروی حیاتی برای هر کسب و کاری محسوب می شود. یکی از ساده ترین و موثرترین روشهای افزایش فروش استفاده از سامانه های ارسال پیامک است. اولین پرسشی که به ذهن می آید این است که چطور با پیام های اس ام اسی می توان جذب مشتری کرد و فروش را افزایش داد؟


در اینجا پنچ راه برای افزایش فروش با استفاده از پیام های اس ام اسی بیان می کنیم و به شما خواهیم گفت که چرا آنها موثر هستند و چگونه استفاده از آنها سرعت کار را بالا می برند.

1. ایجاد منافع بیشتر برای مشتری

هر اندازه که بیشتر دیده شوید، به همان اندازه فروش بیشتری خواهید داشت. این یک قائده کلی است. حال چگونه پیام های متنی اس ام اس می توانند به کسب و کار شما کمک کنند تا مخاطبان بیشتری به سمت شما متمایل شوند؟


پیام های اس ام اسی یکی از ویژگی های مورد استفاده در هر تلفن همراه  است که بیشترین کاربرد و استفاده را در بین انواع ارتباطات در جهان داراست. به طور خلاصه، افراد اغلب پیامک را به تماس تلفنی، ایمیل، پرکردن فرم و یا رجوع به کانال های اجتماعی، ترجیح می دهند.

آنچه که می تواند نقطه عطفی برای هموار کردن مسیر جذب مخاطب در نظر گرفته شود، ایجاد منافع قابل بررسی برای مخاطب است. شما بایستی بتوانید با بیان کوتاه و شیرین، فوایدی را برای مشتری عنوان کنید تا وی را ترغیب به بررسی بیشتر و در نهایت خرید از مجموعه را فراهم کنید. 

 

 2. پیگیری با سرعتی سریعتر از رقبا

طبق آمارهای به  دست آمده بین 35 تا 50 درصد از فروش هر کسب و کاری ارتباط مستقیم با پیگیری ها دارد. متاسفانه بسیاری از مردم به تلفن های ناشناس پاسخ نمی دهند و آنها را رد می کنند، از طرفی ایمیل ها نیز نرخ باز پائینی دارند و پست های صوتی ممکن است هرگز شنیده نشوند. 

آنچه که مطالعات مختلف نشان داده اند پیامک ها به طور متوسط در عرض 5 ثانیه خوانده می شوند و نرخ پاسخ کلی بیش از 200 درصد و نرخ پاسخ مثبت تقریبا 300 درصد بالاتر از تماس تلفنی است. پیام های اس ام اسی همچنین می توانند میزان تائید خرید و جذب مشتری جدید را تا 95 درصد بیشتر از ارسال های ایمیلی بالا ببرند.   


پیام های متنی برای ارتباط با مشتریان بالقوه بسیار سریعتر و آسانتر از سایر روشهای ارتباطی حال حاضر هستند. آنچه که باید در بیزنس خود وارد کنید، به اشتراک گذاری اطلاعات مفید برای مشتری است که با استفاده از پنل های پیامکی می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. با یک برنامه ریزی مدون می توانید با ارسالهای هدفمند خود، مخاطب را وادار به مقایسه گزینه ها کنید. در نهایت با پیگیری سریع و به موقع مشتری می توانید در جذب وی موفق باشید. 

 

3. پرورش مشتریان از طریق مکالمات

اتوماسیون می تواند مفید باشد، اما در ایجاد روابط خوب نیست. این خط پایین شما را تحت تاثیر قرار می دهد؛ زیرا مشتریانی که با آنها ارتباط برقرار کرده اید، تقریبا 50 درصد بیشتر نسبت به کسانی که چنین ارتباطی را با آنها برقرار نکرده اید، احتمال تکرار خریدشان وجود دارد. 

بنابراین روابط با مشتری باعث افزایش فروش خواهد شد. اما این روابط از چه طریقی شکل می گیرد؟ گفتگو

Establishing bilateral relations with the client

 

در اغلب موارد، منظور از پیام های متنی ارتباط دو طرفه بین دوستان است. شما نیز می توانید چنین مفهمومی را در ساختار پیامکی خود وارد کنید و این ارتباط را بین مشتری و برند تجاریتان برقرار کنید. 

نمونه های بسیاری در حیطه گفتگوی پیامکی برای استفاده وجود دارند. از جمله:

  • دوست عزیز شما با برخی از همکاران ما برخورد داشته اید. به نظر شما ما چطور می توانیم بهتر عمل کنیم؟
  • در بررسی ها مشاهده کردم که شما در مورد X  اطلاعات بیشتری می خواهید. آیا چند دقیقه وقت آزاد دارید تا به شما کمک کنم؟


از این قبیل موارد بسیارند و شما می توانید با توجه به نوع کسب و کارتان و با خلاقیت خود چنین ارتباط های دوطرفه ای را ایجاد کنید.


چنین پیام هایی به فروش بیشتر و موفقیت در جلب رضایت مشتری کمک می کنند و جرقه مکالمات را روشن خواهند کرد. با گذشت زمان، اینگونه مکالمات روابط را قوی و فروش را چندین برابر خواهد کرد.   

 

4. ایجاد لیست مشترکین و ارسال تبلیغات

مشتری های گذشته که با شما تجربه خوبی داشته اند، بیشتر احتمال دارد که دوباره از شما خرید کنند. در چنین حالتی حتی با افزایش 5 درصدی در جذب مشتری جدید، با حفظ مشتریان قدیمی می توانید خط پایین را تا مرز 95 درصد افزایش دهید. 

برای این کار، شما باید مجددا با مشتریان گذشته ارتباط برقرار کنید. می توانید با ارسال پیامک در مورد تبلیغات، محصولات، ویژگی ها و فرصت های جدید، این کار را به آسانی انجام دهید. همچنین می توانید از کلمات کلیدی برای ایجاد لیست مشترکین خود استفاده کنید.

با استفاده از کلمات کلیدی، می توانید به طور خودکار به همه کسانی که در سوال هایشان آن کلمات را عنوان کرده اند، پاسخ خود را ارسال کنید. در صورت نیاز هم امکان اینکه به صورت دستی موارد را به روز رسانی کرده و ارسال نمائید، وجود دارد. 

با استفاده از سامانه های پیامکی به روز و مناسب، می توانید از چندین کلیدواژه در یک شماره تلفن مشابه برای افزایش فروش از طریق چندین موضوع بهره ببرید. در عمل چنین فرایندی مشابه بازاریابی ایمیل خواهد بود. 

 

یادداشت سردبیر: سامانه ارسال پیامک آسان دید(asandid.com)، با ارائه پنل های فول آپشن به شما چنین امکاناتی را با حداقل هزینه اولیه و بدون تاریخ انقضاء، می دهد. افزایش فروش و سود بیشتر آرمانی است که همه ما داریم. آنچه که افراد موفق را از سایرین جدا می سازد و در یک یا چند سطح بالاتر قرار می دهد؛ در اصل استفاده درست و بجا از امکاناتی است که می توانند در اختیار خود داشته باشند و یا در اختیار بگیرند. شما نیز بیایید خود را از دیگران متمایز کنید. ما کنار شما خواهیم بود. 

 

 5. ایجاد لینک هایی برای بررسی توسط مخاطب

برندهایی که حداقل بیش از 10 بار توسط مخاطب بررسی آنلاین می شوند، معمولا 50 درصد بیشتر از برندهایی که اصلا بررسی نمی شوند، فروش دارند. مشتریان همیشه قبل از اعتماد به یک کسب و کار به طور متوسط 7 بار به بررسی می پردازند و 22 درصد از مشتریان پس از یک بازبینی بد ترجیح می دهند که از آن برند خرید نکنند. بنابراین نتیجه خوب یک بررسی در اینترنت می تواند به موفقیت یک کسب و کار کمک کند. 


بررسی های بزرگ و آنلاین برای جذب مشتریان جدید و افزایش فروش یک امر ضروری است. در اینجا پیام اس ام اسی چگونه می تواند کمک کننده باشد؟ 

طبق آمارهای به دست آمده لینک هایی که در پیامک ها گذاشته می شوند تا حدود 36 درصد میزان نرخ کلیک را افزایش می دهند. از آنجا که تقریبا با ارسال هر پیامک، متن بلافاصله خوانده می شود، ارسال پیام های اس ام اسی می توانند در بررسی ها به نفع شما عمل کنند. 

پس از اینکه شما با مخاطبانی کار کردید و به آنها یک تجربه عالی ارائه دادید، از طریق پیامک و ارائه لینک، از آنها بخواهید تا به بررسی وبسایت و یا پیج شما بپردازند. 

همچنین شما می توانید پس از ارسال ایمیلی که حاوی اطلاعاتی مفید برای مشتریان است، با استفاده از پیام اس ام اسی آنها را ترغیب به خواندن و بررسی ایمیل شان کنید. 

 

انتهای مقاله/
چگونه فروش خود را با استفاده از پیام های متنی اس ام اس بیشتر کنیم؟ما با شمائیم تا به آسانی دیده شوید و به راحتی با مخاطبان هدفتان ارتباط برقرار کنید.
آسان دید، ارائه دهنده سامانه های ارسال پیامک
www.asandid.com