چگونه از اس ام اس در تورهای گردشگری استفاده بهینه کنیم؟

صفحه اصلی / چگونه از اس ام اس در تورهای گردشگری استفاده بهینه کنیم؟

چگونه از اس ام اس برای بهینه سازی تورهای گردشگری استفاده کنیم؟

How to use sms to optimize tourism

در این بخش از مجموعه بازاریابی اس ام اسی به شما نشان خواهیم داد که چگونه از ارتباطات پیام کوتاه در تورهای گردشگری استفاده کنید. قطعا شما می خواهید بدانید، چگونه یک پیامک می تواند خدمات مشتری را بهبود بخشیده و میزان فروش شما را به همان اندازه ای که رویایتان است، افزایش دهد. 

نوع ارتباط در تورهای گردشگری نقش زیادی می تواند داشته باشد و هم برای فرستنده و هم گیرنده پیام مفید و موثر واقع شود. مهم نیست که بیزنس فعلی شما یک هتل، آژانس مسافرتی، یک خوابگاه کوچک محلی و یا یک شرکت هواپیمایی است. آنچه که در ابتدا باید به آن پاسخ دهید این است که: چه چیزی دوست دارید؟ در اینجا ما نکاتی را بیان می کنیم که ممکن است انتخاب شما باشد. 

 

▪ اطلاعیه های فوری
لغو شدن مکان های رزور شده، عدم وجود اسناد مورد نیاز مشتری، دیر رسیدن به فرودگاه و... از جمله مواردی هستند که باعث خواهند شد به سازمان آسیب وارد شده و حتی باعث منصرف شدن مشتری شود. بهترین راه برای جلوگیری از این حالت ناخوشایند، ارسال پیام های هشدار به موقع و حتی چند روز قبل از سفر است. چنین پیامی می تواند شامل: زمان دقیق، نقطه برداشت و یا فهرست اسناد مورد نیاز باشد. 

 

▪ فرصت های شگفت انگیز و بازاریابی مجدد

اگر هدف، ارتباط برقرار کردن با مشتریان سابق باشد؛ پیامک ممکن است ابزار بسیار مفیدی باشد. اس ام اس بازاریابی می تواند به خصوص برای شرکت هایی که حفظ و نگهداری مشتریان را در استراتژی های خود لحاظ کرده اند، مفید و موثر باشد.

گاهی اوقات نیز اتفاق می افتد که مشتریان در مراحل خرید و در آخرین لحظه ها به هر دلیلی پشیمان شده و استعفا می دهد. در چنین حالتی ارسال متون پیامکی با عناوین آخرین فرصت برای خرید، یک فرصت عالی برای جذب دوباره آنان خواهد بود. ضمن اینکه به مشتریان سابق نیز می توان چنین پیام هایی را داد و آنها را ترغیب به تکرار خرید کرد.  

 

▪ بررسی رضایت مشتری

حفظ و به دست آوردن مشتری های جدید سخت تر و سخت تر است، به خصوص در شاخه ای مانند گردشگری. بسیاری از شرکت ها از ارتباطات اس ام اس برای جمع آوری بازخوردها استفاده می کنند. اگر یک شرکت، مشتریان خود را در نظر بگیرد و بر اساس نظرات آنها و مشکلات سامانه خود، به اصلاحات دست زند، قطعا می تواند پیشرفت کرده و شهرت و میزان شناخت برند خود را قوی تر سازد.

Customer satisfaction

▪ بالاترین سطح خدمات مشتری 

هر روز مشتریان به ما ثابت می کنند که خدمات مشتری قوی در طول سفر، پرواز و یا اقامت می تواند یک شاخص کلیدی برای رضایت و حفظ مشتریان باشد. آنها می گویند برای سرمایه گذاری در ابزارهای پشتیبانی، استفاده از اس ام اس و خدمات مشتری و سپس جذب مشتری جدید بسیار موثرتر از سایر راهکارهاست. در تورهای گردشگری مشتریان از طریق پیام های متنی شما می توانند با غذاهای محلی، مکان های جدید برای بازدید و ... آشنا شوند. 

از طرفی آنها معمولا تمایل دارند که شما روزهای مهمی در زندگی شان را به آنها یادآوری کنید( مثلا روز تولد). علاوه بر این، شما می توانید مشتریان تان را در مورد تغییرات ناگهانی، یادآوری در مورد جلسه تور مسافرتی و ... از طریق اس ام اس مطلع سازید. اس ام اس به دلیل اینکه بسیار سریع بوده و به اینترنت نیاز ندارد، مناسبترین گزینه است.

آنچه که در بالا بیان شد تنها گوشه ای از اهداف و خواسته هایی است که احتمالا در ذهن تان نقش بسته اند. شما نیز باید اهداف خود را مرتب کرده و برای هر کدام از آنها راهکاری عملی مدون کنید تا بتوانید به موفقیت برسید. 


یادداشت سردبیر: آنچه که مهم است این است که همیشه قبل از شروع سفر همه چیز آماده و محیا باشد. بنابراین مشتریان شما نیز به آماده سازی خود مشغول خواهند بود. در این راستا اگر به هر دلیلی تغییراتی در برنامه سفر مشتریان تان ایجاد شد، بهترین راه برای اطلاع رسانی استفاده از سامانه های ارسال پیامک است. سامانه پیام رسانی آسان دید(asandid.com) در کنار شماست تا با خیالی آسوده با مشتریان تان ارتباط موثر برقرار کرده و از خدمات شما آگاهی یابند.  

 

اگر تمایل دارید به صورت تخصصی تر و مشروح تر با بازاریابی اس ام اسی در ارتباط با آژانس های مسافرتی اطلاعاتی داشته باشید؛ لطفا مقاله "پنج راهکار اس ام اس برای شرکت های مسافرتی" را مطالعه بفرمائید.

 

انتهای مقاله/
بازاریابی اس ام  اس چگونه به فروش بیشتر تورهای گردشگری کمک می کند؟ما با شمائیم تا به آسانی دیده شوید و به راحتی با مخاطبان هدفتان ارتباط برقرار کنید.
آسان دید، ارائه دهنده سامانه های ارسال پیامک
www.asandid.com