دلایل موثر بودن اس ام اس بازاریابی در سال 2018

صفحه اصلی / دلایل موثر بودن اس ام اس بازاریابی در سال 2018

دلایل موثر بودن اس ام اس بازاریابی در سال 2018 و 2019

Reasons to make sms effective

در سالهای اخیر با توجه به کانال های بازاریابی متعددی که وجود دارد، انتخاب روش مناسب برای تبلیغ کسب و کار چندان راحت نیست. روشهای سنتی مانند چاپ و تلویزیون با هزینه های بالا همراه هستند؛ در حالیکه تبلیغات پیامکی با مناسب بودن هزینه ها یکی از بهترین گزینه های تبلیغ به حساب می آیند. به همین دلیل و بیشمار دلایل مفید و موثر دیگر از جمله نرخ باز 98 درصد، تبدیل بالا و توانایی افزایش کانال های دیگر، ارسال پیامک آنلاین به یکی از موثرترین پلتفرم های بازاریابی تبدیل شده است. 

 

 

◊ موبایل یکی از بزرگترین سیستم عامل های بازاریابی 

تعداد کاربران تلفن همراه در دهه گذشته نزدیک به سه برابر شده است و بیش از 5 میلیارد نفر از آنها در سال 2018 از تلفن همراه استفاده می کنند. استفاده روزمره از تلفن های همراه، میزان اثربخشی نرم افزار ارسال پیامک را افزایش می دهد. مطالعه روانشناسان بریتانیا نشان داد مصرف کنندگان دو برابر وقت خود را صرف کار کردن با موبایل هایشان می کنند. طبق برآوردهای انجام شده هر کاربر تلفن همراه در طول روز 2617 بار گوشی موبایل خود را لمس می کند. این نکته به خوبی نشان می دهد که چگونه می توان به مستقیم ترین روش، بازاریابی موثری داشته باشیم. 

اکثر کسب و کارها در حال حاضر به بازاریابی پیامکی تلفن همراه اقبال نشان داده اند. شرکت کوکاکولا 70 درصد از بودجه بازاریابی تلفن همراه خود را به خدمات پیام کوتاه اختصاص داده است. 

ارسال پیام کوتاه به صورت آنلاین برای مخاطبان جوان بسیار موثر بوده است. یک مطالعه انجام شده توسط OneReach نشان داد: 85 درصد از دانشجویان اس ام اس را به عنوان گزینه برتر سرویس ها انتخاب می کنند. نرخ بالا در میان این مخاطبان جوان نشان می دهد که کارایی بازاریابی اس ام اس همچنان رشد خواهد کرد. 

 

 

◊ نرخ تبدیل بالا

نرخ پاسخ برای پیام های اس ام اس 45 درصد است درحالیکه این نرخ در ایمیل تنها به 8 درصد می رسد. اما مهمتر از همه اینکه تعامل با این متون نیز به طور قابل توجهی بالاتر از سایر ابزارهای بازاریابی است.  

High Conversion Rate

در مطالعه ای FunMobility  پس از انتقال به یک سرویس پیام کوتاه فکس، 36 درصد نرخ کلیک را ثبت کرد، در حالیکه نرخ های کلیک روی ایمیل فقط 3.4 درصد باقی مانده بود.

مهم است که بتوانید اثربخشی کمپین های بازاریابی خود را برای درک اینکه مشتریان تان از کجا آمده اند، اندازه گیری کنید. بازاریابی پیامکی را می توان به راحتی از طریق google Analytics پیگیری کنید تا بتوانید نرخ کلیک هر پیامک را مشاهده کنید. 

آژانس جمع آوری بدهی Time Warner توانست پس از اجرای نرم افزار SMS آنلاین، مبلغ قبض لایحه را 49٪ افزایش دهد. این نتایج به راحتی قابل پیگیری بود و نشان داد که یادآورهای SMS ابزار موثر بازاریابی آنها بوده است.

 

 

◊ تقویت کانال های دیگر

بازاریابی اس ام اس همچنین می تواند باعث افزایش تعامل با کانال های دیگر مانند ایمیل، وب سایت و بازدیدها در فروشگاه شود. استفاده از لینک کوتاه، یک راه عالی برای هدایت کاربران به وب سایت است. 

همچنین با یک یادآوری اس ام اس ساده که می گوید "ایمیل خود را برای به روز رسانی های مهم چک کنید"، می توانید نرخ های باز ایمیل خود را افزایش دهید.

اس ام اس روشی عالی برای توزیع کوپن هاست که می تواند نرخ بازدید کنندگان و خرید را در فروشگاه افزایش دهد. 

 

 

◊ روش مستقیم بازاریابی

کارآیی یک کمپین بازاریابی اغلب به این بستگی دارد که چگونه و تا چه حد مستقیم است. از هر 5 ایمیل ارسال شده حداقل 1 ایمیل در پوشه ایمیلهای ناخواسته قرار می گیرد و یا به طور کامل مسدود شده است. به طور خلاصه، خدمات آنلاین اس ام اس می توانند تقریبا به هر فردی که دارای تلفن همراه باشد ارائه گردد و به طور متوسط 90 ثانیه پس از دریافت خوانده می شوند. 

اثر بخشی تبلیغات تلفن همراه نیز با افزایش تکنولوژی های تبلیغاتی محدود شده است. برنامه های پیام رسانی مانند WhatsApp یا Facebook با محبوبیت بیشتری رشد کرده اند اما این برنامه ها در هر دستگاهی موجود نیست و در بعضی از کشورها نیز غیرقابل دسترسی است. بنابراین نمی توان به عنوان یک ابزار تبلیغاتی مستقیم و کاملا موثر از آنها یاد کرد. 

گزارش تحریر اریکسون نشان داد که 3.6 میلیارد تلفن همراه در جهان از گزینه "غیرفعال کردن تبلیغات" در گوشی های خود استفاده می کنند و این نشان می دهد که تقریبا 50 درصد از دستگاه های جهان را نمی توان از طریق تبلیغات تلفن همراه یا برنامه های کاربردی پیام های متنی اطلاع رسانی کرد. اما با این حال همچنان ارسال اس ام اس به صورت آنلاین یک روش مسقیم و یکی از تنهاترین راه های دسترسی به مصرف کنندگان از طریق تلفن همراه است. 

 

 

◊ افکار نهایی

بازاریابی SMS به عنوان یک ابزار بازاریابی موثر و کم هزینه ایجاد شده است. استفاده از تلفن همراه در سال 2018 به بالاترین سطح رسیده است و در نتیجه نرم افزار ارسال اس ام اس تبدیل به یک پلت فرم محبوب بازاریابی شده است. روش مستقیم پیام های متنی باعث افزایش نرخ بهره بالا می شود که به افزایش موفقیت سایر کانال های کسب و کار منتهی خواهد شد.

 

یادداشت سردبیر: برای درک بهتر اینکه چگونه کسب و کار شما می تواند با بازاریابی اس ام اسی اثربخشی بیشتری داشته باشد به www.asandid.com مراجعه کنید و سایر مقاله ها را نیز مطالعه بفرمائید. همچنین می توانید از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیرید و در صورت تمایل از خدمات پنلهای پیامکی ما نیز بهره مند شوید.

 


انتهای مقاله/
آنچه که باعث محبوبیت بازاریابی اس ام اس شده استما با شمائیم تا به آسانی دیده شوید و به راحتی با مخاطبان هدفتان ارتباط برقرار کنید.
آسان دید، ارائه دهنده سامانه های ارسال پیامک
www.asandid.com