7 قانون برای نوشتن پیامک تبلیغاتی موثر

صفحه اصلی / 7 قانون برای نوشتن پیامک تبلیغاتی موثر

7 قانون برای نوشتن پیامک تبلیغاتی موثر

Seven rules for writing effective SMS

برای اینکه بتوانید به طور مستقیم محصولات و خدمات خود را به فروش برسانید، باید بتوانید آنها را معرفی کنید ومخاطبان خاص خود را بیابید. در این راستا قوانین اساسی خاصی وجود دارد که با رعایت کردن آنها می توانید توجه مخاطب را به خود جلب کرده و نرخ بازدید و در نتیجه فروش را بالا ببرید. در اینجا برخی از قوانین را که می تواند به شما کمک کند، گرد آورده ایم.

 

1. چشم انداز را در نوشتن پیامک در نظر بگیرید.

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که چشم اندازهای خود را مورد توجه قرار دهید تا بتوانید آنها را در پیامک های خود به مخاطب انتقال دهید. اصل اساسی این است که بتوانید پیام را آنچنان جذاب بنویسید که خواننده مشتاق شود که بخواهد در مورد شما و بیزنس تان بیشتر بداند.


یک تکنیک کاربردی این است که در متن پیامک، لینک اطلاعات را وارد کرده یا کد دستوری خاصی برای دریافت اطلاعات مربوطه، ارائه دهید. در چنین حالتی حس کنجکاوی مخاطب، او را وادار به ورود کرده و نرخ فروش بالاتر خواهد رفت.

یکی دیگر از راه های جذاب کردن پیام این است که آن را شخصی سازی کنید. همچنین نحوه نوشتن و یا سبک نمایش آدرس و شماره تماس نیز می تواند در جلب توجه مخاطب تاثیرگذار باشد.

 

 

2. به طور دقیق به مخاطب بگویید که با شما به چه چیزی دست می یابند.

برای نوشتن یک پیام تبلیغاتی خوب، باید خودتان را به جای خریدار نهایی گذاشته و به مواردی که او خواهان آن است توجه کنید. سپس لیستی از تمامی ویژگی های ایده آل را ایجاد کرده و با عنایت به آنها و تمرکز بر ویژگی های خاص، پیام های تبلیغاتی خود را آماده کنید.

 

بیایید نمونه ای از چگونگی انجام کار را با هم مرور کنیم. فرض کنید می خواهید برای افرادی که تایم چندانی برای پخت و پز ندارند و یا شرایط کارشان به گونه ای است که تایم صرف غذا اندک است، پیامی بر مبنای مصرف غذاهای سالم بفرستید. دستورالعمل ایده آل برای چنین مخاطبانی چیست؟

ابتدا ویژگی های ایده آل:
• باید خوشمزه باشد ( جنبه کلیدی هر دستور غذا)
• تعدادی از مواد تشکیل دهنده آن
• آماده سازی سریع، آسان و...

اینها از جمله مواردی است که جذابیت بیشتری را برای فرد ایجاد می کند و البته سالم نیز خواهد بود. بنابراین، در توصیف دستورالعمل خود باید این ویژگی ها را به نوعی بیان کنید. شما حتی می توانید برخی از مزایای بهداشتی خاص را نیز برجسته کنید. به طور مثال: ثبات وزن، رشد ماهیچه ها، پوست درخشان و... .


در واقع اصل و اساس این است که فهرست آنچه که مخاطبان شما می خواهند را آماده کنید و بر اساس نیازهای آنها متن اس ام اس خود را بنویسید. ضمن اینکه به طور دقیق به آنها بگویید که چگونه به خواسته هایشان خواهند رسید.

Tell the audience clearly what you get

یادداشت سردبیر: سامانه پیامکی آسان دید، امکان ارسال هدفمند تبلیغات را برایتان فراهم آورده تا با خیالی آسوده بتوانید تبلیغات خود را به صورت انبوه ارسال کرده و جذب مشتری کنید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. 

www.asandid.com

 

3. یک تصویر به یاد ماندنی در ذهن مخاطب بسازید.

کار بازاریاب، توصیف هایی است که پیش بینی لذت را در ذهن خواننده بر اساس واقعیت های فیزیکی محصول یا خدمات ایجاد کند. شما نمی توانید بر کل ذهنیت مخاطب غلبه کنید؛ اما می توانید یک تصویر جذاب ایجاد کنید که باعث ایجاد تمایل قوی در مخاطب برای استفاده از محصولات و یا خدمات شما شود. 

استدلال های قدرتمند که به عنوان نقطه کانونی پیام شما قلمداد می شوند، می توانند پیام شما را قوی و منسجم کنند و یک ایده به یاد ماندنی در ذهن مخاطب ایجاد کرده و باعث هدایت رفتار خرید آنها شوند. در چنین حالتی است که پیام های تبلیغاتی شما موثرتر خواهند بود. 

 

 

4. احساس اضطراب و فوریت را در متن خود اضافه کنید.

هر نوع تبلیغی که می فرستید (آنلاین، پیامک، از طریق پست الکترونیکی، در روزنامه ها یا مجلات، در تلویزیون یا رادیو) باید یک تماس تلفنی به عمل آورده شود. این جایی است که اهداف و چشم انداز شما باید به مرحله اجرا درآید؛ مثلا فروش محصول.

اما در متن ارسالی تنها درخواست برای سفارش کافی نیست. شما باید فوریتی ایجاد کنید؛ زیرا اگر مخاطبان درست عمل نکنند، پیشنهاد شما را کنار گذاشته و شاید هرگز به آن رجوع نکنند.

بنابراین می توانید محدودیت زمانی را در پیامک خود قرار دهید یا توضیح دهید که چرا عرضه محدود است و یا اعلام کنید که در تاریخ مشخصی افزایش قیمت خواهید داشت. به طور کامل در متن پیامک خود مشخص کنید که فرصت را از دست خواهند داد؛ اگر در مدت زمان تعیین شده اقدام نکنند. 

 

 

5. چشم انداز خود را با تاکید بر فواید و رفع نیازهای مخاطب بسازید.

به گفته رابرت کالیلی: " نقطه ای که مشتری را به سمت خرید هدایت می کند، محصول شما نیست؛ بلکه چیزی است که برای او به ارمغان می آورد.

یا به عبارتی مزایای استرس سکان حرکت به سمت سبد خرید را در اختیار دارد نه ویژگی های توصیف شده محصول و خدمات. 


به عنوان مثال، اگر شما باشگاه ورزشی دارید و به دنبال جذب بیشتر عضویت افراد هستید؛ بهتر است که تنها در مورد ماشین آلات و تجهیزات باشگاه صحبت نکنید. در عوض، بر این تاکید کنید که پس از استفاده از دستگاههای موجود چقدر انرژی بیشتری خواهند داشت و چگونه زندگی آنها را بهبود خواهد بخشید. 

 

 

6. همیشه با بیان مثبت پیام خود را به پایان برسانید.

امروزه بسیاری از تبلیغ کنندگان از تاکتیکهای ترسناک استفاده می کنند. به عنوان نمونه نقاشی تصاویری از مسائل بهداشتی وحشتناک یا مصیبت و گرایش اقتصادی. این تبلیغ کنندگان به این روش ایمان دارند در حالیکه دیگران می گویند بهتر است از تبلیغات منفی اجتناب کنیم.


شما باید تعیین کنید که چه چیزی برای محصول و مخاطب شما مناسب است. اما یک قاعده اساسی این است که اگر از ترس استفاده می کنید، در نهایت چشم انداز خود را به راه حل سریع منتقل کنید. 

متن پیامک شما باید به اندازه کافی مبتنی بر امیدواری باشد تا مخاطب به خواندن آن راغب شود. بنابراین، ترس کار می کند؛ تنها در صورتی که مخاطب را مشتاق به آن کند و امید را در وی حفظ نماید. 

 

 

7. طول پیام باید متناسب با هدف باشد.

در نهایت باید متن پیامک شما کوتاه و شفاف بوده و به سادگی قابل درک باشد. اگر می خواهید شخص را وادار به خرید کنید، باید اطلاعات کافی برای تصمیم گیری را در اختیار او قرار دهید. سعی کنید با پیام خود مخاطب را ترغیب به سوالات بیشتر کرده تا بتوانید با وی ارتباط برقرار کنید. فقط در نظر داشته باشید که  طول پیام، همچنین جالب و جذاب بودن آن به اندازه کافی باشد.

 

انتهای مقاله/
چگونه یک پیام تبلیغاتی موثر بنویسیم؟ما با شمائیم تا به آسانی دیده شوید و به راحتی با مخاطبان هدفتان ارتباط برقرار کنید.
آسان دید، ارائه دهنده سامانه های ارسال پیامک
www.asandid.com