بازاریابی اس ام اسی برای مراکز تناسب اندام و سالن های ورزشی

صفحه اصلی / بازاریابی اس ام اسی برای مراکز تناسب اندام و سالن های ورزشی

بازاریابی اس ام اسی برای مراکز تناسب اندام و سالن های ورزشی

SMS marketing for fitness centers and sports halls

به عنوان صاحب و اپراتور یک مرکز تناسب اندام یا سالن بدنسازی، متوجه خواهید شد که هر یک از تسهیلات شما برای ماندگاری کسب و کارتان مهم است. هنگامی که ثبت نام کلاس ها بالا است و افراد به صورت منظم از باشگاه استفاده می کنند، رونق بیزنس تان پابرجاست. عکس این قضیه نیز کاملا صادق است. 

به طور معمول آغاز هر سال میزان عضویت گیری باشگاه ها افزایش می یابد. در حقیقت، حدود 12 الی 18 درصد از شرکت کنندگان در ماه های اول عضو می شوند. اما در ماه های بعدی بسیاری از کسانی که حتی تصمیم به حضور در باشگاه داشتنه اند دلسرد شده و منصرف می شوند. 

حال پرسش اینجاست که چگونه می توان اعضای بالقوه باشگاه را جذب کرد؟

پاسخ ساده است: بازاریابی از طریق پیام های متنی.


بازاریابی پیام های متنی یک ابزار ارزشمند است که از طریق آن پیشنهادات و اطلاعات خود را به طور مستقیم به مشتری ارائه می دهید. این یک کانال را برای شما فراهم می کند تا با اعضای فعلی و آینده و همچنین خروج اعضا، ارتباط برقرار کنید.  

 

 

◊ نحوه بازاریابی پیام های متنی

با ارائه پیام های درست و مستقیم، بازاریابی اس ام اسی می تواند اهداف کسب و کار شما را به واقعیت تبدیل کند. پیامک ها به عنوان تنها صندوق پستی جهانی، سریعترین راه برای ارائه پیشنهادها و اطلاعات مربوطه به مخاطب هدف هستند. اگرچه صحبت در ارتباط با بازاریابی اس ام اس و ویژگی های آن بسیار زیاد است؛ اما شما برای شروع تنها به دانستن چند نکته کلیدی احتیاج دارید؛ که با هم بررسی می کنیم.

 

▪ کد کوتاه

کدهای کوتاه اس ام اس معمولا تا 8 رقم هستند. این شماره ها تنها برای ارسال پیامک استفاده می شوند. 

 

▪ کلید واژه ها

کلمات کلیدی SMS کلمات منحصر به فردی هستند که مشتریان شما می توانند به کد کوتاه( سرشماره ارسال پیام)، متنی ارسال کنند و پیام های متنی مورد نظر خود را از کسب و کارتان انتخاب کنند. زمانی که فردی از طریق آن کلمات کلیدی به شما متصل می شود، قادر خواهید بود یک پاسخ خودکار ایجاد کنید که اطلاعات بیشتری را در اختیار مخاطب قرار دهید.

 

▪ کمپین ها

یک کمپین مجموعه ای از پیام های متنی است که شما به لیست مشترکین خود ارسال می کنید.

 

MMS

سرویس پیام رسانی چند رسانه ای، یک نوع متن متفاوت است که به شما امکان در اختیار داشتن کاراکترهای طولانی تر و همچنین توانایی ارسال عکس ها، فایل های تصویری، فایل های صوتی یا ویدئویی را می دهد.

 

▪ Autoresponders

Autoresponders، پیام هایی هستند که به طور خودکار پس از آنکه فردی برای دریافت پیام های متنی، گزینه ای خاص را انتخاب می کند، ارسال می شود.

با استفاده از این ویژگی، می توانید مجموعه ای از پیام های ارسالی را طی چند روز، هفته ها و حتی ماه هایی که مخاطبان تان پیگیر بیزنس شما هستند، ارسال کنید. این راهی ایده آل برای کسب یک نتیجه خوب و سریع است.

 

▪ مجموعه داده ها

جمع آوری کردن داده ها به شما کمک می کند بخش های پیام رسانی خود را براساس پاسخ های مخاطبان خود سفارشی کنید.

شما می توانید سؤالات ساده را تحت عنوان عمومی طبقه بندی کرده و یا با ایجاد زمینه های سفارشی (به عنوان مثال کلاس های قبلی، وزنه برداری، آموزش شخصی و...) بر اساس علاقمندی مشتریان خود، پیامک های مناسبتر و مفیدتری را ارسال نمائید.  

 

 

◊ چگونه مراکز تناسب اندام و ورزشگاه ها می توانند از این ابزار پیام رسانی استفاده کنند؟

اکنون که می دانید چگونه بازاریابی پیام های متنی عمل می کند، خواهید دید که چطور این ابزار برای سالن ورزشی شما کارآیی خواهد داشت.

 

یک متن ساده، به نظر می رسد بسیار پیش پا افتاده باشد، اما همین متن اگر هوشمندانه انتخاب شده باشد می تواند به یک عنصر ضروری برای باشگاه تبدیل شود که سالن را به یک مقصد اصلی و نهایی برای اعضا تبدیل کند. از طرفی استفاده از سامانه پیامکی می تواند منجر به تولید جدید، پرورش علاقه و جذب افراد در آستانه لغو و انصراف، شود.

Use SMS Panel for Sports Club

 

در اینجا چند راه برای ارتقاء مرکز تناسب اندام یا ورزشگاه و در نتیجه ثبت نام افراد از طریق سامانه های پیامکی بیان می کنیم.


• کلمات کلیدی را در مکان های درست و با دقت قرار دهید.

قرار دادن کلمات کلیدی منحصر به فرد خود که از طریق آن اعضای بالقوه بتوانند به راحتی وارد شوند، بسیار مهم است. با ارائه چنین ویژگی، آنها به سادگی کلمه کلیدی مورد نظر خود را انتخاب کرده و در عوض به همه اطلاعاتی که نیاز دارند دست می یابند. 

 

• به صورت خودکار به کاربران جدید "خوش آمدید" بگوئید.

با تایمر اول به صورت اتوماتیک با autoresponders ارتباط برقرار کنید. در اصل چنین پیامی حالت تشویقی به خود می گیرد و باعث جذب مشتری خواهد شد. حتی به صورت خودکار هم می توانید یک آیتم تبلیغاتی مفید برایشان ارسال کنید.

 

• پیشنهادهای تبلیغاتی خود را از طریق پیام های کوتاه متنی ارسال نمائید.

معرفی کلاس های همراه با تخفیف، جابجایی تایم کلاسی به صورت رایگان و... می تواند اعضای مجموعه را خوشحال نگه داشته و آنها را ترغیب به ماندگاری بالاتری کند. شما می توانید بر حسب نوع فعالیت هایی که در باشگاه انجام می دهید پیشنهادهای جالبی را ارائه کنید. از جمله:

برای تمدید قرارداد مشتری، امتیازهای ویژه ای در نظر بگیرید یا مثلا یک تی شرت باشگاه را به رایگان به 50 نفر اول هدیه دهید. یا با برگزاری یک رقابت سریع، به برنده مسابقه کوپن نیم بها بدهید.  

 

• برنامه زمانبندی یا به روز رسانی های تعمیر و نگهداری وسایل و امکانات باشگاه را از طریق اس ام اس ارسال کنید.

روزهای تعطیلی باشگاه و یا زمان تعمیر و نگهداری تجهیزات سالن، می تواند غیرقابل پیش بینی و حتی ناامید کننده برای اعضا باشد. اما اگر اعضای باشگاه بدانند که این وضعیت زمانی که رخ می دهد نهایتا با تلاش گروهی عوامل به سرانجام مثبت می رسد و البته به آنها نیز اطلاع رسانی خواهد شد، قطعا از شما قدردانی خواهند کرد و از میزان رضایت شان که تاثیر بارزی در نرخ تبدیل ها دارد نه تنها کاسته نشده بلکه افزوده نیز خواهد شد. 

بنابراین اجازه دهید تا اعضا باشگاه و سالن ورزشی تان از جزئیات تغییرات آگاهی یابند( از جمله مدت زمان نگهداری و تعمیر)؛ همانطور که گزینه های دیگر را به سمع و اطلاع آنها می رسانید.  

 

• برای جلوگیری از بازگشت و انصراف کاربران، متن های تشویقی پیامکی ارسال کنید.

پیام های تشویقی بسیار کاربردی هستند و به صورت بی نظیری عمل می کنند. اینگونه پیام ها باعث انسجام اعضا خواهند بود. استفاده از الگوی ارسال متون تشویقی مشتریان بالقوه را در حالت اضطرار برای ثبت نام قرار خواهد داد.

به عنوان نمونه در چنین پیام هایی می توانید اطلاعاتی در مورد کلاس یا رویداد آینده به آنها ارائه دهید و یا اینکه در مورد اهداف تناسب اندام مواردی را یادآوری کنید و به آنها بگوئید که در صورت استفاده نکردن از پکیج شما فرصت خوبی را از دست خواهند داد. 
از ویژگی هایی مانند Segments استفاده کنید تا پیام هایتان را با توجه به منافع عضو دقیقا مشخص کنید و از هر پیامک بیشترین استفاده را ببرید.

 

• یادآوری های به روز رسانی شده برنامه ها را با اس ام اس ارسال کنید.

شما همچنین می توانید از بخش ها برای دسته بندی اعضا بر اساس برنامه های عضویت استفاده کنید. به عنوان نمونه: آیا آنها هر ماه، هر 90 روز یا هر سال حق عضویت می پردازند؟

با ایجاد یک گروه سفارشی، می توانید به اعضای باشگاه، تاریخ تمدید عضویت شان را یادآوری کنید. با این روش هیچ کدام از کلاس ها و رویدادهای باشگاه از دست نخواهد رفت. 

 

یادداشت سردبیر: اگر شما از سامانه های نرم افزاری مناسب استفاده کنید، خواهید توانست با متن های برنامه ریزی شده، پیام های تان را به صورت خودکار و به روز شده در اختیار مخاطب قرار دهید. سامانه پیامکی asandid.com با ارائه پنل های کاملا حرفه ای، ابزار لازم را در اختیارتان قرار می دهد تا بتوانید به راحتی و سادگی جذب مخاطب کنید. این یک راه حل کامل است که هم اکنون می توانید از آن بهرمند شوید. 

 

• استفاده از پیامک های تجاری برای برقراری ارتباط نظیر به نظیر با اعضا

با استفاده از سرویس پیام کوتاه کسب و کار می توانید با اعضای خود ارتباط دوطرفه برقرار کنید. چنین ارتباط های دوطرفه ای برای ارائه خدمات مشتری، ایده آل هستند.

پاسخ در زمان واقعی به سوالات، نگرانی ها و حتی شرایط فوری، احساس ارزشمند بودن را به مشتری القا می کند. همچنین این فرصت را برای اعضا فراهم می آورد تا پیشنهادهای خود را به صورت کاملا آزاد بیان کنند.

به عنوان مثال: یکی از مشتریان می خواهد یک کلاس به برنامه های خود اضافه کند؛ در چنین حالتی شما می توانید به درخواست ایشان پاسخ مناسب داده و به آنها اطلاع دهید که صدایشان و نظراتشان قطعا شنیده و خوانده می شود. این رویکرد نهایتا منجر به قدردانی اعضا از شما خواهد شد. 

 

• از نمونه های پیامکی تبلیغاتی برای جشنواره ها استفاده کنید.

یکی از بهترین بخش های استفاده از پیامک ها برای برقراری ارتباط با اعضا این است که نوشتن آنها آسان هستند. قبل از ارسال ارزش هر اس ام اس را ارزیابی کرده و با سایر پیام ها مقایسه کنید تا بتوانید بهترین جمله ها را برگزینید. 

 

• شروع به کار خود را با بازاریابی پیامکی آغاز کنید.

با استفاده از سامانه های ارسال پیام، بیزنس خود را معرفی کنید و جامعه هدف را بیابید. بازاریابی پیامکی علاوه بر پایین بودن هزینه هایش، می تواند زمینه ساز بسیار خوبی برای توسعه هر کسب و کاری محسوب شود.  

 

 

انتهای مقاله/
استفاده از اس ام اس برای افزایش عضویت در باشگاهما با شمائیم تا به آسانی دیده شوید و به راحتی با مخاطبان هدفتان ارتباط برقرار کنید.
آسان دید، ارائه دهنده سامانه های ارسال پیامک
www.asandid.com