راهکارهای SMS برای تجارت الکترونیک

صفحه اصلی / راهکارهای SMS برای تجارت الکترونیک

راهکارهای SMS برای تجارت الکترونیک

SMS Solution for Ecommerce

این روزها گزینه های بازاریابی بی حد و حصری وجود دارد و پیدا کردن راه مناسب برای تبلیغ کسب و کار در تجارت الکترونیک ممکن است چالش برانگیز باشد. به عنوان مثال: فروشگاه Nordstrom در بررسی های خود متوجه شد که رسانه های اجتماعی و ایمیل ها به عنوان یک راه تبلیغاتی موثر چندان امیدوار کننده نیستند. آنها مشتریان خود را مورد بررسی قرار دادند و کشف کردند که تقریبا یک سوم از مخاطبان شان ترجیح می دهند از طریق پیام های اس ام اسی اطلاعات را دریافت کنند. با به دست آمدن چنین نتیجه ای شرکت Nordstrom استفاده از پیام های متنی را در دستور کار خود قرار داد و TextStyle را ایجاد کرد؛ برنامه ای که به مشتریان اجازه می دهد به طور مستقیم با نمایندگان شرکت از طریق پیامک در ارتباط باشند. مشتریان همچنین می توانند با یک کد شخصی، اطلاعات مربوط به حمل و نقل، پرداختها و دریافت توصیه های خرید را به طور کاملا شخصی از طریق پیامک دریافت کنند.   


شما برای استفاده از پیام کوتاه در تجربه تجارت الکترونیکی خود نیازی به یک برنامه خاص ندارید. تحقیقات ما نشان داده است که بازاریابی پیام کوتاه یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به مصرف کنندگان است. 90٪ پیام های نوشتاری در 3 دقیقه اول خوانده می شود و به شما امکان می دهد تا به مشتریان خود نزدیک شوید. پیام های متنی نسبت به ایمیل ها قابل اعتمادتر هستند؛ چراکه اغلب ایمیل ها قبل از باز شدن توسط گیرنده حذف می شوند. 

 


در اینجا برخی از راه های بازاریابی SMS (پیام های متنی) که برای کسب و کارهای تجارت الکترونیک می تواند مورد استفاده قرار گیرد، بیان می کنیم.


• اطلاعات مربوط به فروش یا پیشنهادات ویژه را به طور مستقیم به تلفن همراه مشتری ارسال کنید.

• به  روز رسانی وضعیت ها و یا اطلاعیه های مربوط به حمل و نقل را از طریق پیامک با مشتریان خود به اشتراک بگذارید.

• تأئیدیه سفارش فوری برای خریدهای آنلاین را از طریق پیامک ارسال کنید.

• از SMS برای پشتیبانی سریع و راحت مشتری استفاده کنید.

• با استفاده از اس ام اس از مشتریان خود بازخورد درخواست کنید.

 

بیایید نمونه های بیشتری از چگونگی راه حل های بازاریابی SMS را در کسب و کار تجارت الکترونیک بررسی کنیم.

◊ نمونه هایی از اس ام اس های کاربردی در تجارت الکترونیک

 

▪ پیشنهاد تخفیف ویژه

تخفیف یک راه عالی برای ساخت و افزایش لیست مشترکان شماست. هنگامی که تخفیفات فروش خود را آغاز می کنید، فراموش نکنید که از طریق پیام های متنی به مشتریان خود اعلام نمائید.

با بازاریابی اس ام اس، شما می توانید کلید واژه های ویژه ای را ایجاد کنید تا مشترکین بتوانند برای دریافت کد تخفیف اقدام کنند. هنگامی که مشتری کلمه کلیدی را ارسال کند، باید فورا یک کد تخفیف منحصربفرد دریافت کند که در خریدهای آتی خود بتواند از آن بهره مند شود. 

 

▪ ارسال تأییدیه حمل و نقل

از آنجا که اغلب پیام های متنی در 3 دقیقه اول خوانده می شود، بنابراین می توانند بلافاصله با مشتریان ارتباط برقرار کنند. با استفاده از چنین ویژگی شما می توانید پیامک های خود را مبنی بر تائید ارسال محصول برای آنها بفرستید.

 

▪ نجات خریدهای رها شده

چرخ دستی های خرید متوقف شده، یکی از بزرگترین مشکلات برای تجارت الکترونیک باقی مانده است.
دفعه بعد که یک مشتری بدون چک کردن، سبد خرید را رها می کند، اجازه ندهید آنها دور شوند. از طریق پیام های متنی به آنها خرید ناتمام را یادآوری کنید و فرصت دوباره ای برای آنها ایجاد نمائید.

Restore unfinished purchases

▪ رسانه های غنی

پیام های متنی فقط به حروف و اعداد محدود نمی شوند. هنگامی که برای فروش بعدی خود تبلیغ می کنید، یک لینک کوتاه به پیامک خود اضافه کنید. شما همچنین می توانید لینک های کوتاه به کوپن ها و عکس ها را نیز فراهم کنید.

 

▪ دریافت بازخورد فوری

آیا می خواهید پس از خرید، با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و آنها را پیگیری کنید؟ برای این منظور یک نظرسنجی بنویسید و از آنها بپرسید که به چه میزان از اقلام خریداری شده راضی هستند. 

 

▪ ارائه پشتیبانی مشتریان به صورت لحظه ای

همانطور که صاحبان کسب و کارهای تجارت الکترونیک می دانند، نحوه خدمات مشتری اغلب می تواند باعث ایجاد و یا شکستن روابط با مشتریان شود. بیشتر افراد پیام های متنی را بر مکالمات تلفنی ترجیح می دهند. بنابراین پیاده سازی پشتیبانی مشتری از طریق پیام کوتاه بهترین راهکار برای برقراری و حفظ روابط با آنان است. 

به مشتریان خود اجازه دهید که دفعه بعد که به کمک نیاز دارند، بتوانند از طریق پیامک با شما ارتباط برقرار کنند. پیام های متنی از لحاظ فوریت و سریع بودن بیشتر از ایمیل ها شهرت دارند. بنابراین برای پاسخ دادن به پیامک های مشتری حتما آنلاین باشید و آنها را راهنمایی کنید. 

علاوه بر این، شما می توانید برای سوالهایی که اغلب تکرار می شوند و حالت عمومی دارند، از راه حل های خودکارسازی استفاده کنید. بدین صورت که: کلمات گمشده، کلمات کلیدی خاصی هستند که باعث پاسخگویی خودکار می شوند. هنگامی که مشتریان از شما یک سوال مشترک و معمولی می پرسند که شامل آن کلمه کلیدی خاص است، یک پاسخ خودکار دریافت می کنند و نگرانی آنها برطرف می شود؛ ضمن اینکه شما مجبور نیستید دوباره و دوباره به یک سوال تکراری پاسخ دهید. 

Online customer support with SMS

یادداشت سردبیر: آنچه که عنوان شد تنها گوشه ای از توانایی اس ام اس برای پیشبرد اهداف تجارت الکترونیک است. حتی همین تعداد کم از راهکارها می تواند انگیزه مناسب را به صاحبان مشاغل الکترونیک بدهد تا استفاده از پنل های ارسال پیامک انبوه را در استراتژی های خود بگنجانند. این نوع از ارتباط ها یک استراتژی بازاریابی هوشمندانه برای به دست آوردن موفقیت های موجود است. اگر همین الان تصمیم گرفتید کارشناسان ما آماده راهنمایی شما برای انتخابی برتر هستند. www.asandid.com

 


در نظر داشتن باشید که اخذ رضایت مشتری برای دریافت پیامک یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است. یکی از راه های دریافت چنین مجوزی ارسال کدهای ویژه از طرف مخاطب است که با این ارسال به شما اجازه می دهد تا پیام هایتان را برایش بفرستید. این یکی از دلایلی است که تبلیغ بر اساس کدهای کوتاه و کلمات کلیدی راه را برای رسیدن به مشتری با رعایت حریم خصوصی وی باز می کند. 

همچنین اگر در وب سایت خود، اشتراک ثبت نام ایمیل داشته باشید، با افزودن یک گزینه به فرم که در آن مخاطب بتواند شماره تماس خود را ارائه دهد، شما را در مسیر صحیح ارتباطی قرار خواهد داد. 

 

انتهای مقاله/
بازاریابی اس ام اسی در تجارت الکترونیک   ما با شمائیم تا به آسانی دیده شوید و به راحتی با مخاطبان هدفتان ارتباط برقرار کنید.
آسان دید، ارائه دهنده سامانه های ارسال پیامک
www.asandid.com