مزایای برتر اس ام اس در ارتباط پزشک با بیمار

صفحه اصلی / مزایای برتر اس ام اس در ارتباط پزشک با بیمار

مزایای برتر اس ام اس در ارتباط پزشک با بیمار

Top benefits of sms in physician-patient communication

ارتباط موثر بیمار با پزشک جزء مهمی از مراقبت های کلی است. این یک عنصر کلیدی از یک عمل موفق بهداشتی است. پزشکانی که با بیماران خود ارتباط برقرار می کنند، ضمن افزایش میزان رضایت آنان باعث کاهش زمان قرار ملاقات ها و هزینه ویزیت ها می شوند. 

اگر شما هم به عنوان یک پزشک به دنبال یک راه ساده برای بهبود ارتباطات خود با بیمارانتان هستید؛ استفاده از یک سامانه ارسال پیامک گزینه بسیار مناسبی برایتان خواهد بود. اس ام اس می تواند مزایای متعددی را برایتان به ارمغان آورد. در اینجا ما چهار مورد از آنها را بیان می کنیم. 

 

▪ کاهش میزان فراموشی تاریخ های ویزیت

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از اس ام اس در کارهای GP، کاهش قرار ملاقات های از دست رفته است. نتیجه بررسی های انجام شده نشان داد که با استفاده از پیامک های یادآوری، تعداد بیمارانی که تاریخ مراجعه به کلینیک را از دست دادند، 12 درصد کاهش یافت.

قرار ملاقات های از دست رفته یک مسئله و مشکل در اقدامات پزشکی است. تخمین زده می شود که بیش از 7 میلیون بیمار هر ساله موعد رجوع به پزشک را فراموش کرده و در نتیجه فرصت خود را از دست می دهند که این تعداد در میزان درآمد پزشک معالج و بیمارستان نیز به طور یقین تاثیر فراوانی دارد. علاوه بر این، قرار ملاقات های منقضی شده، مراقبت از بیمار را نیز مختل می کند.

بنابراین ارسال اس ام اس جهت یادآوری یک روز قبل از تاریخ معین شده می تواند هم به کنترل سلامت فرد کمک کند و هم در محاسبات درآمدی پزشک به طور مثبت تاثیرگذار باشد. 

 

▪ بهبود پشتیبانی بیمار

اس ام اس نه تنها می تواند برای روش های ارتباطی پزشک با بیمار جهت یادآوری به بیماران در مورد تاریخ های ویزیت استفاده شود؛ بلکه همچنین می تواند برای حمایت عمومی بیمار نیز مورد استفاده قرار گیرد.

پیامک ها می توانند به چندین موضوع مرتبط با سلامت، از جمله تجویز نسخه های تائید شده، اطلاعیه های مربوط به آنفولانزا و دیگر خبرهای علمی، نیز اختصاص داده شوند و به بیماران اطلاع رسانی گردد. 

همچنین پیام های ارسالی می توانند به عنوان یک پل ارتباطی دوطرفه عمل کنند. بدین صورت که به بیماران اجازه داده می شود تا سوالات و یا نگرانی های خود را از این طریق به گوش پزشک رسانده و جواب خود را دریافت کنند. چنین سیستم جامعی می تواند میزان رضایت بیماران را به سطحی بالاتر ارتقاء دهد.  

 

▪ ارتباطات بهتر بیمار / پزشک 

اگر چه شما می بایست در مورد اطلاعاتی که در پیامک (به دلیل محرمانه بودن و مسائل حقوقی) ارائه می دهید؛ مراقب باشید، اما همچنان پیامک یک راه عالی برای افزایش ارتباطات بیمار/ پزشک به حساب می آید.

در پنل پیامکی بیمار می تواند سوال های خود را بنویسد و پزشک یا مسئول دفتر نیز از کانال هایی که امن تر هستند، پاسخ بیمار را با ارائه اطلاعات اضافی و مفید بدهد. به طور خلاصه، از طریق پیام های متنی پزشکان می توانند با بیماران خود ارتباط برقرار کرده و از آنها بخواهند تا حضوری درباره  نتایج آزمایشگاهی و یا نگرانی های دیگرشان صحبت کنند.  

این نه تنها ارتباط بین بیماران و پزشکان را بهبود می بخشد؛ بلکه همچنین مراجعه هایی را که چندان لزوم ندارند را نیز کاهش داده و در نتیجه تایم آزاد پزشک برای ملاقات های ضروری آزاد می شود.

Improving physician communication with the patient

در یک مطالعه ای که به مدت یکسال عمل پایش آن انجام شد، مشخص گردید که تعداد مراجعه کنندگان برای گرفتن جوابهای آزمایشگاهی غیرفوری خون، با استفاده از سامانه ارسال پیامک بسیار کمتر شدند.

بسیاری از بیماران برای پیگیری جواب آزمایش خون شان به مراکز مراجعه می کنند؛ در حالیکه به راحتی با استفاده از پنل های اس ام اسی می توان چنین اطلاعاتی را به راحتی در اختیارشان قرار داد. در چنین مکانیزمی بیماران در سرویس مورد نظر ثبت نام می کنند و نتایج را به سرعت و راحتی از طریق پیامک دریافت خواهند کرد.  

 

 

▪ کاهش هزینه ها

اس ام اس در روشهای ارتباط با بیمار می تواند بودجه کلی را نیز کاهش دهد. این کاهش نه تنها صرفا در منابع قرار ملاقات های از دست رفته گنجانده می شود؛ بلکه با استفاده از سرویس های ارسال پیامک می توانید زمان آزاد کارکنان خود را از طریق خودکارسازی ارتباط ها ( به عنوان نمونه تجویز و یادآوری تاریخ ویزیت) افزایش داده تا در مسیر درآمد زایی گام بردارند. 

 

یادداشت سردبیر: برای شروع تنها کاری که باید انجام دهید انتخاب یک شرکت و سرویس پیام کوتاه آن است. به طور معمول هزینه ای که برای خرید و ارسال پیام پرداخت می کنید بسیار کمتر از حجم سودی است که برایتان به ارمغان خواهد آورد. اس ام اس یک کانال ارتباطی بسیار قوی و مقرون به صرفه است که به راحتی می توانید با بودجه خود آن را مدیریت کرده و یک سرمایه گذاری ارزشمند را تجربه کنید. 
سامانه پیامکی آسان دید با بهترین امکانات موجود و با حداقل هزینه در کنارتان خواهد بود تا به اهداف برنامه ریزی شده تان دست یابید. پس اگر آماده اید، از ویژگی های ما برای کشف راه های بیشتر استفاده از پیام های اس ام اسی استفاده کنید.

asandid.com/register 

 

امرزوه پیام های متنی تبدیل به یکی از اشکال برتر ارتباطات شده اند و استفاده از آن به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با بیماران منطقی به نظر می رسد. اگرچه شما باید تمامی دستورالعمل های حفظ حریم شخصی را دنبال کنید، اما باز هم ارسال پیامک می تواند باعث بهبود رضایت بیماران و در نتیجه کاهش هزینه ها شود.   

 

انتهای مقاله/
مزایای استفاده از پنل های پیامکی در پزشکیما با شمائیم تا به آسانی دیده شوید و به راحتی با مخاطبان هدفتان ارتباط برقرار کنید.
آسان دید، ارائه دهنده سامانه های ارسال پیامک
www.asandid.com